Kāju sargi

Kājsargu galvenā funkcija ir aizsargāt kājas apakšējo daļu no pretinieku sitieniem. Izšķir dažādu veidu kājsargus. Ir iespēja izvēlēties gan tādus, kas pasargā potītes daļu no traumas, gan tādus, kas šo papildfunkciju neveic. Katrs individuāli izvēlās sev ērtākos kājsargus. Mūsu viedoklis ir tāds- drošības nevar būt pārāk daudz. Kājsargi ar potītes aizsardzību parasti stabilāk turas pareizā pozīcijā. Izvēloties kājsargus, pievērsiet uzmanību augšdaļas formai. Jo vairāk tā ir ieapaļota, jo mazāka iespēja, ka kājsargi bojās futbola getras, spēlējot izklupienos un citās situācijās.

Vēl par kājsargiem.

Kā izvēlēties kāju aizsargus

Visumā, to, ka kājām ir nepieciešama aizsardzība,  saprata jau sen. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka kāju aizsargi kļuva par īpašu dizaina stimulu jauniem risinājumiem, kuros katrs futbolists meklē sevi. Pie tam, tiek piemēroti  (izmantoti) dažādi materiāli un krāsas.

Ar ko tie atšķiras?

Ir divi kāju aizsargu veidi: ar ahilla cīpslas un apakšstilba pēdas aizsardzību un bez to aizsardzības. Bet sakarā ar to , ka sportisti pastāvīgi cenšas atvieglot sava ekipējuma svaru, viņi izmanto otra tipa kāju aizsargus – bez apakšstilba pēdas un cipslas aizsardzības. Tas rada problēmu kā futbolistiem, tā arī ārstiem. 


Kājsargi ar potītes aizsardzību (rekomendējam izvēlēties šādus kājsargus)*

Kājsargi bez potītes aizsardzības ar stiprinājumu pie kājas*

Kājsargi bez potītes aizsardzības bez stiprinājumu pie kājas (stiprinājums pie kājas tiek veikts tikai ar getru palīdzību)*

    * Visiem attēliem ir tikai informatīvs raksturs. Ja nepieciešama konsultācija par tieši Jūsu bērnam piemērotākajiem kājsargiem, aicinām konsultēties ar treneri, vai konsultantiem sporta veikalos.      

Pirmie ir daudz smagāki par otriem un nodrošina labu aizsardzību. Bet otrie daudz vieglāki, tos izmanto jaunie futbolisti.  Pieaugušajiem spēlētājiem nepieciešams lietot blīvus kāju aizsargus.

No ārpusesizmanto tādus materiālus, kuri no sitiena paliek ļoti cieti, pie tam,  padara sitienu stipri mīkstāku. Šobrīd ir izstrādātas tehnoloģijas kas padara sitiena spēku mīkstāku  līdz 80%. Bet iekšējais  pārklājums nodrošina nostiprinājumu kājām, lai tas neslīd.

Kopšana.

Pēc katras spēles formu un kāju aizsargus nepieciešams izžāvēt (izkaltēt). 

 .